30 вересня 2019 року в Закарпатській обласній державній адміністрації підписано Меморандум про співпрацю між Профспілкою працівників державних установ України, Закарпатською обласною державною адміністрацією та Закарпатською обласною радою. В урочистій обстановці підписання прийняли участь голова Профспілки працівників державних установ України Піжук Юрій, голова Закарпатської ОДА  Ігор Бондаренко та виконуючий повноваження голови Закарпатської облради Йосип Борто.

изображение viber 2019 09 30 19 45 13
изображение viber 2019 09 30 19 45 20

Голова Профспілки зазначив, що метою цього важливого документу є співпраця і консолідація зусиль сторін, спрямованих на захист трудових прав та соціально-економічних інтересів  працівників підприємств, установ та організацій Закарпатської області, де діють організації Профспілки працівників державних установ України, поглиблення взаємодії в питаннях збереження єдності і цілісності членських організацій Профспілки.
Документом передбачено участь у здійсненні заходів у сфері соціального захисту, зайнятості працівників, умов оплати праці та охорони праці, що спрямовані на відстоювання трудових прав та соціально-економічних інтересів працівників, у тому числі шляхом напрацювання спільних пропозицій та зауважень при опрацюванні проектів нормативно-правових актів, програм соціально-економічного розвитку регіону тощо.
Також йдеться про забезпечення гідної оплати праці працівників, здійснення систематичного та спільного моніторингу ситуації із оплати праці, виплати інших соціальних допомог, проведення спільних перевірок дотримання трудового та інших видів законодавства. Вживатимуться вичерпні заходи щодо недопущення заборгованості з виплати заробітної плати та внесків на соціальне страхування, ініціювання притягнення винних посадових осіб до відповідальності (боржників із виплати заробітної плати).

Юрій Миколайович особливо звернув увагу на важливість подальшого розвитку соціального діалогу, у тому числі, через укладення колективних договорів в організаціях, підприємствах, установах області, регіональних угод, здійснення контролю за їх виконанням.

изображение viber 2019 09 30 19 45 50

изображение viber 2019 09 30 19 45 58

Сторони домовились сприяти посиленню інституційної спроможності місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області, вдосконаленню їх кадрового потенціалу, підняттю престижу державної служби та служби в органах місцевого самоврядування, покращенню соціального захисту державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування.

изображение viber 2019 09 30 19 46 11

Особливо важливою темою стали обговорення захисту трудових прав та інтересів членів Профспілки в умовах реформування. Голова Профспілки наголосив, що забезпечуватиметься захист трудових прав працівників при проведенні реорганізації (ліквідації) місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та утворенні об'єднаних територіальних громад на території області, дотримання норм чинного законодавства при вивільненні працівників, пом’якшення негативних наслідків, що з ним пов’язані, запобігання необґрунтованим звільненням. Буде надано сприяння утворенню первинних організацій Профспілки, у тому числі, у новоутворених об'єднаних територіальних громадах області.

Оксана Гузь, Профспілка працівників

державних установ України

(з використанням інформаційного матеріалу

з офіційного веб-сайту Закарпатської

обласної державної адміністрації)